English | العربیة
اخبار

ALI

مجموعه کلامی موسوعه کاشف الغطاء
موسوعه کاشف الغطاء بخش مجموعه کلامی شایسته تقدیر شد.
به اطلاع فضلاء، فرهیختگان و علاقه مندان عرصه میراث مکتوب و تصحیح می رساند برگزیدگان سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری و بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب‌سال طی مراسمی در روز سه شنبه ۱۶ بهمن‌ماه در تالار وحدت تهران، با حضور رئیس‌جمهور محترم معرفی و تجلیل شدند. دبیرخانه سی‌ و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، مجموعه کلامی14 مجلدی موسوعه الامام محمد الحسین آل کاشف الغطاء ، تصحیح گروه محققان مرکز احیای آثار اسلامی، وابسته به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، را شایسته تقدیر اعلام کرد. این موفقیت را که حاصل سعی و تلاش و تعامل همه جانبه است به ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی، ریاست محترم پژوهشگاه، علوم و فرهنگ اسلامی، اساتید و اعضاء هیئت علمی و همکاران معزز مرکز احیای آثار اسلامی تبریک و تهینیت می گوئیم.
چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی
برنامه هاي هفته پژوهش و فناوري و چهارمین نمایشگاه دستاوردهاي پژوهشی
شعار هفته پژوهش : توسعه و توانمندسازي علوم اسلامی با رویکرد مسألهمحوري
انتشار مجموعه 4 مجلدی منتقدالمنافع
کتاب منتقدالمنافع منتشر شد
مجموعه 4 جلدی کتاب منتقد المنافع اثر علامه میرزا حبیب الله کاشانی (متوفای 1340هـ ‌ق) (رحمه الله)به همت محققین مرکز احیا به زیور طبع آراسته شد. این اثر که مشتمل بر اکثر مباحث فقهی شیعه است بخش کتاب الطهاره آن با حجم 6 مجلد در سالهای قبل به چاپ رسید و سه سال پیش بخش کتاب الصلاه آن که مشتمل بر 4 مجلد است توسط محققین مرکز احیاء آثار در دست تحقیق و تصحیح قرار گرفت. لازم به توضیح است اثر حاضر شامل تمام مباحث کتاب الصلاه نیست و فقط تا مبحث مکروهات نماز را در بر می گیرد.
موسوعه کاشف الغطاء با انتشار پنجاه جلد کامل می‌شود
رئیس مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دبیر همایش خبر داد؛
حجت الاسلام والمسلمین اکبر اسدعلیزاده و دبیر پیش همایش کنگره بین المللی علامه کاشف الغطا در مراسم رونمایی از چهارده جلد کلامی موسوعه علامه شیخ محمد حسین کاشف الغطا، از انتشار ۳۶ مجلد دیگر با موضوعات فقهی، تاریخی، سیاسی و ادبی خبر داد. وی با بیان اینکه علامه برای پیشرفت اسلام تلاش می کرد و سخنرانی کم نظیر برای نفوذ در دلها بود، عنوان کرد: مرحوم کاشف الغطاء خود را مسئول دین می دانست و از این طریق از دین دفاع می کرد.
رونمایی بزودی
رونمایی از موسوعه علامه کاشف الغطاء (آثار کلامی)
رونمایی از مجموعه کلامی موسوعه علامه کاشف الغطاء به حول و قوه الهی مرکز احیای آثار در نظر دارد مراسم رونمایی مجموعه کلامی علامه کاشف الغطاء را برگزار نماید. زمان: پنج شنبه 28 دیماه سال 96 راس ساعت 9 صبح. مکان: ابتدای خیابان معلم، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، طبقه چهارم، تالار خواجه نصیر الدین طوسی ره.
رونمایی
رونمایی از کتاب اسداء الرغاب اثر علامه سیّد محمد باقر کشمیری لکهنوی(رحمه الله)
این کتاب از کتابهای مهم، بروز و منحصر به فردی در ضمینه اثبات مشروعیت حجاب و پاسخ به سؤلات و شبهات در این باره می باشد .در واقع کتاب در مقام بیان پاسخ استدلالی به سوالات و شبهات مطرح در مسئله حجاب و اثبات جایگاه معنوی زن و ارزش حجاب و عفت و حیا ی او از نگاه عقلی، فقهی، اخلاقی، معنوی و دینی است. زمان: چهارشنبه 29 آذرماه 1396 ؛ ساعت: 18 لغایت20
انتشار مجموعه کلامی موسوعه کاشف الغطا
مجموعه کلامی کاشف الغطا در 14 مجلد منتشر شد
علامه شیخ محمد الحسين آل كاشف الغطا در جهت گسترش و تثبیت فرهنگ و معارف اهل بيت (عليهم السلام)، در حوزه نجف تحولات نوينی را در روش‌ها و شيوه‌هاي عرضه علوم ديني ايجاد كرد و با توجه به اين كه حوزه عمدتاً بر فقه و اصول استوار بود روش تازه‌اي در پيش گرفت و جايگاه مناسب‌‌تري را براي علم كلام و فلسفه در حوزه آموزشي نجف ايجاد كرد. ایشان علاوه بر بکار گیری شیوه‌های نوین، با قلم و بیان خویش در عرصه‌های مختلف علمی، دینی، اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی به فعالیت پرداخت. وی هماره با انحرافات و بدعت‌های مذهبی وهابیت، بهائیت، مسیحیت، و مادی گراها و دفع شبهات آنان به مبارزه برخواست، وآثار مبارکی از خود به یادگار گذاشت که مجموعه کلامی از جمله آنهاست.
انتشار کتاب اسداء الرغاب
کتاب اسداء الرغاب منتشر شد
کتاب اسداءالرغاب اثر علامه سیّد محمّد باقر کشمیری لکهنوی (رحمه الله)به همت محققین مرکز احیا به زیور طبع آراسته شد. کتاب اسداءالرغاب اثر علامه سیّد محمّد باقر کشمیری لکهنوی (رحمه الله)به همت محققین مرکز احیا به زیور طبع آراسته شد. این کتاب از کتابهای مهم، بروز و منحصر به فردی در ضمینه اثبات مشروعیت حجاب و پاسخ به سؤلات و شبهات در این باره می باشد . مسئله حجاب در جهان اسلام از جمله مسائل بسیار مهم دینی، اجتماعی و سیاسی تبدیل شد، این موضوع در عصرهای مختلف بخصوص عصر پهلوی در ایران و مسئله کشف حجاب و عصر حاضر از سوی جوامع غیر دینی و غرب پیوسته مورد نقض و ابرام و ایجاد شبهات و سؤالات بوده و هست. در حال حاضر به لحاظ پیشرفت بشر در صنعت و دانش و توسعه گسترده اطلاعات و اخبار، موج تازه ای تحت عنوان «فمنیسم» - هواداری از حقوق و آزادی زنان- پدید آمده و مسأله حجاب و بی حجابی به صورت یک مشکل جدی برای دینداران جلوه نموده است. مسئله حجاب از دوره های نخست حیات اسلام مورد توجه اندیشمندان و محققان اسلامی به ویژه شیعی قرار گرفته و پژوهش‏های ارزشمندی را در قالب صدها کتاب و مقاله در این باره ارائه نموده اند که در حقیقت کتاب «إس
انتصاب رئیس مرکز
جناب حجه الاسلام و المسلمین دکتر لک زایی طی حکمی جناب حجه الاسلام والمسلمین اکبر اسد علیزاده عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی را به عنوان رئیس مرکز احیای آثار اسلامی منصوب کرد
صحابة الکرام در سه مجلد اثر شایسته تقدیر سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران
کتاب ارزشمند صحابة الکرام در سه مجلد در سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شد. انتخاب این اثر شایسته را به کلیه همکاران و محققان دست اندر کار تبریک می گوییم. لازم به ذکر است کتاب ارزشمند صحابة الکرام، تألیف مرحوم علاّمه محقق آیة الله شیخ محمد علی احمدیان نجف آبادی متوفای 28 ذیقعده 1417. اولین اثر جامع در شرح حال اصحاب رسول الله بر مبنای رأی شیعه امامیه است. وی در این کتاب 567 نفر از صحابه را در 26 باب به ترتیب حروف معجم ترجمه کرده است. او در این اثر کوشیده نظر علمای شیعی را نسبت به اصحاب رسول الله تبیین نماید. تحقیق و تألیف کتاب بیش از 30 سال زمان برده است. تصحیح کتاب در «مرکز احیای آثار اسلامی» از سال 1385 شروع شد و هم اکنون با تحقیق و تصحیح جامع در سه مجلد تقدیم اهل تحقیق می گردد. امید است مورد قبول واقع شود.
احراز رتبه برگزیده و شایسته تحسین برای دو اثر مرکز احیای اثار در هیجدهمین همایش کتاب سال حوزه
انتخاب کتاب الصحابة الکرام با عنوان اثر برگزیده و همچنین کتاب مناط الاحکام با عنوان اثر شایسته تحسین را در هیجدهمین همایش کتاب سال حوزه به ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای احمد واعظی و مجموعه همکاران پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خصوصاً ریاست محترم پژوهشگاه جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای لک زایی و به صورت خاص به مجموعه همکاران، محققین و مصحّحین مرکز احیای آثار اسلامی تبریک می­گوییم.
انتشار کتاب اسداء الرغاب در آینده نزدیک
مدیرمحترم مرکز احیای اثار جناب حجة الاسلام دکتر اکبر اسد علیزاده : نظر به اتمام مراحل پایانی تحقیق و امور فنی کتاب اسداءالرغاب اثر علامه سیّد محمّد باقر کشمیری لکهنوی (رحمه الله)بزودی به زیور طبع آراسته می شود.
گزارش تصویری
 
logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) می‌باشد
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما