‍عکس همایش
دیدار با حجه الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی (رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی) به معرفی موسوعه علامه محمدحسین کاشف الغطا پرداخت و سپس حجت الاسلام والمسلمین اسدعلیزاده (رییس مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی) به توضیخ دو جلد از موسوعه علامه کاشف الغطا مدخل است که مدخل اول، در خصوص این عالم نوشته شده و این مرکز تهیه کرده و مدخل دوم که شامل عقودالحیاتی و رحله الحجازی و حرکت الجهادیه است، نوشته علامه کاشف الغطا پرداخت ...

بسمه تعالی

دیدار با حجه الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران

نماینده آیت الله سیستانی در ایران نیز از جمله کسانی بود که جمعی از مسولان دفتر تبلیغات اسلامی و دست اندرکاران احیای موسوعه کلامی کاشف الغطاء با ایشان دیدار داشتند.
در جریان این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی (رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی) به معرفی موسوعه علامه محمدحسین کاشف الغطا پرداخت.
همچنین، حجت الاسلام والمسلمین اسدعلیزاده (رییس مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی) اظهار داشت: دو جلد از موسوعه علامه کاشف الغطا مدخل است که مدخل اول، در خصوص این عالم نوشته شده و این مرکز تهیه کرده و مدخل دوم که شامل عقودالحیاتی و رحله الحجازی و حرکت الجهادیه است، نوشته علامه کاشف الغطا می باشد.
وی گفت: جلد اول و دوم و سوم این موسوعه، الدین و الاسلام است، جلد چهارم این مجموعه کلامی فردوس الاعلی، جلد بعدی جنت المأوی، سه جلد المطالعات و المراجعات و یک جلد در خصوص آیات و بینات می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی در دیدار رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مسؤولان تهیه و انتشار موسوعه علامه محمدحسین کاشف الغطا اظهار داشت: خدا شما را خیر دهد که توانستید نام و آثار این شخصیت را احیا کنید. از چند اثر این عالم مطلع بودم، اما نمی دانستم که این مقدار آثار دارد.
وی گفت: مرحوم کاشف الغطا از شاگردان مرحوم شیخ کاظم یزدی بود و کسی است که به همراه شیخ احمد کاشف الغطا در تألیف کتاب العروه الوثقی مرحوم یزدی نقش بسزایی داشتند. این عالم صریح اللهجه بود.
نماینده آیت الله سیستانی در ایران تصریح کرد: مرحوم کاشف الغطا از چهره هایی بود که در جامعه اسلامی خدمات زیادی داشته است و بسیاری از مسائل را مدیون ایشان هستیم. در نجف معروف بود که اگر در نجف مشکلی پیش بیاید، کاشف الغطا پیش قدم بود.
وی افزود: علامه کاشف الغطا کسانی هستند که برای حوزه و مذهب و مکتب بسیار کار کردند. برای این قدمی که برداشتید خداوند خیرتان دهد و موفق باشید و به سهم خودمان تقدیر و تشکر می کنیم و هم واقعا امیدواریم که بتوانید برای امثال مرحوم کاشف الغطا قدم های بیشتری را بردارید.


 
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 529
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما