موسوعه کاشف الغطاء بخش مجموعه کلامی شایسته تقدیر شد.
 • 1397/11/21 يكشنبه مجموعه کلامی موسوعه کاشف الغطاء موسوعه کاشف الغطاء بخش مجموعه کلامی شایسته تقدیر شد.
  به اطلاع فضلاء، فرهیختگان و علاقه مندان عرصه میراث مکتوب و تصحیح می رساند برگزیدگان سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری و بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب‌سال طی مراسمی در روز سه شنبه ۱۶ بهمن‌ماه در تالار وحدت تهران، با حضور رئیس‌جمهور محترم معرفی و تجلیل شدند. دبیرخانه سی‌ و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، مجموعه کلامی14 مجلدی موسوعه الامام محمد الحسین آل کاشف الغطاء ، تصحیح گروه محققان مرکز احیای آثار اسلامی، وابسته به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، را شایسته تقدیر اعلام کرد. این موفقیت را که حاصل سعی و تلاش و تعامل همه جانبه است به ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی، ریاست محترم پژوهشگاه، علوم و فرهنگ اسلامی، اساتید و اعضاء هیئت علمی و همکاران معزز مرکز احیای آثار اسلامی تبریک و تهینیت می گوئیم.
برنامه هاي هفته پژوهش و فناوري و چهارمین نمایشگاه دستاوردهاي پژوهشی
کتاب منتقدالمنافع منتشر شد
 • 1397/8/20 يكشنبه انتشار مجموعه 4 مجلدی منتقدالمنافع کتاب منتقدالمنافع منتشر شد
  مجموعه 4 جلدی کتاب منتقد المنافع اثر علامه میرزا حبیب الله کاشانی (متوفای 1340هـ ‌ق) (رحمه الله)به همت محققین مرکز احیا به زیور طبع آراسته شد. این اثر که مشتمل بر اکثر مباحث فقهی شیعه است بخش کتاب الطهاره آن با حجم 6 مجلد در سالهای قبل به چاپ رسید و سه سال پیش بخش کتاب الصلاه آن که مشتمل بر 4 مجلد است توسط محققین مرکز احیاء آثار در دست تحقیق و تصحیح قرار گرفت. لازم به توضیح است اثر حاضر شامل تمام مباحث کتاب الصلاه نیست و فقط تا مبحث مکروهات نماز را در بر می گیرد.
رئیس مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دبیر همایش خبر داد؛
رونمایی از موسوعه علامه کاشف الغطاء (آثار کلامی)
 • 1396/10/4 دوشنبه رونمایی بزودی رونمایی از موسوعه علامه کاشف الغطاء (آثار کلامی)
  رونمایی از مجموعه کلامی موسوعه علامه کاشف الغطاء به حول و قوه الهی مرکز احیای آثار در نظر دارد مراسم رونمایی مجموعه کلامی علامه کاشف الغطاء را برگزار نماید. زمان: پنج شنبه 28 دیماه سال 96 راس ساعت 9 صبح. مکان: ابتدای خیابان معلم، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، طبقه چهارم، تالار خواجه نصیر الدین طوسی ره.
رونمایی از کتاب اسداء الرغاب اثر علامه سیّد محمد باقر کشمیری لکهنوی(رحمه الله)
مجموعه کلامی کاشف الغطا در 14 مجلد منتشر شد
 • 1396/9/22 چهارشنبه انتشار مجموعه کلامی موسوعه کاشف الغطا مجموعه کلامی کاشف الغطا در 14 مجلد منتشر شد
  علامه شیخ محمد الحسين آل كاشف الغطا در جهت گسترش و تثبیت فرهنگ و معارف اهل بيت (عليهم السلام)، در حوزه نجف تحولات نوينی را در روش‌ها و شيوه‌هاي عرضه علوم ديني ايجاد كرد و با توجه به اين كه حوزه عمدتاً بر فقه و اصول استوار بود روش تازه‌اي در پيش گرفت و جايگاه مناسب‌‌تري را براي علم كلام و فلسفه در حوزه آموزشي نجف ايجاد كرد. ایشان علاوه بر بکار گیری شیوه‌های نوین، با قلم و بیان خویش در عرصه‌های مختلف علمی، دینی، اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی به فعالیت پرداخت. وی هماره با انحرافات و بدعت‌های مذهبی وهابیت، بهائیت، مسیحیت، و مادی گراها و دفع شبهات آنان به مبارزه برخواست، وآثار مبارکی از خود به یادگار گذاشت که مجموعه کلامی از جمله آنهاست.
کتاب اسداء الرغاب منتشر شد
 • 1396/9/9 پنجشنبه انتشار کتاب اسداء الرغاب کتاب اسداء الرغاب منتشر شد
  کتاب اسداءالرغاب اثر علامه سیّد محمّد باقر کشمیری لکهنوی (رحمه الله)به همت محققین مرکز احیا به زیور طبع آراسته شد. کتاب اسداءالرغاب اثر علامه سیّد محمّد باقر کشمیری لکهنوی (رحمه الله)به همت محققین مرکز احیا به زیور طبع آراسته شد. این کتاب از کتابهای مهم، بروز و منحصر به فردی در ضمینه اثبات مشروعیت حجاب و پاسخ به سؤلات و شبهات در این باره می باشد . مسئله حجاب در جهان اسلام از جمله مسائل بسیار مهم دینی، اجتماعی و سیاسی تبدیل شد، این موضوع در عصرهای مختلف بخصوص عصر پهلوی در ایران و مسئله کشف حجاب و عصر حاضر از سوی جوامع غیر دینی و غرب پیوسته مورد نقض و ابرام و ایجاد شبهات و سؤالات بوده و هست. در حال حاضر به لحاظ پیشرفت بشر در صنعت و دانش و توسعه گسترده اطلاعات و اخبار، موج تازه ای تحت عنوان «فمنیسم» - هواداری از حقوق و آزادی زنان- پدید آمده و مسأله حجاب و بی حجابی به صورت یک مشکل جدی برای دینداران جلوه نموده است. مسئله حجاب از دوره های نخست حیات اسلام مورد توجه اندیشمندان و محققان اسلامی به ویژه شیعی قرار گرفته و پژوهش‏های ارزشمندی را در قالب صدها کتاب و مقاله در این باره ارائه نموده اند که در حقیقت کتاب «إس
انتصاب رئیس مرکز
 • 1395/12/18 چهارشنبه انتصاب رئیس مرکز
  جناب حجه الاسلام و المسلمین دکتر لک زایی طی حکمی جناب حجه الاسلام والمسلمین اکبر اسد علیزاده عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی را به عنوان رئیس مرکز احیای آثار اسلامی منصوب کرد
صحابة الکرام در سه مجلد اثر شایسته تقدیر سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران
 • 1395/11/18 دوشنبه صحابة الکرام در سه مجلد اثر شایسته تقدیر سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران
  کتاب ارزشمند صحابة الکرام در سه مجلد در سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شد. انتخاب این اثر شایسته را به کلیه همکاران و محققان دست اندر کار تبریک می گوییم. لازم به ذکر است کتاب ارزشمند صحابة الکرام، تألیف مرحوم علاّمه محقق آیة الله شیخ محمد علی احمدیان نجف آبادی متوفای 28 ذیقعده 1417. اولین اثر جامع در شرح حال اصحاب رسول الله بر مبنای رأی شیعه امامیه است. وی در این کتاب 567 نفر از صحابه را در 26 باب به ترتیب حروف معجم ترجمه کرده است. او در این اثر کوشیده نظر علمای شیعی را نسبت به اصحاب رسول الله تبیین نماید. تحقیق و تألیف کتاب بیش از 30 سال زمان برده است. تصحیح کتاب در «مرکز احیای آثار اسلامی» از سال 1385 شروع شد و هم اکنون با تحقیق و تصحیح جامع در سه مجلد تقدیم اهل تحقیق می گردد. امید است مورد قبول واقع شود.
احراز رتبه برگزیده و شایسته تحسین برای دو اثر مرکز احیای اثار در هیجدهمین همایش کتاب سال حوزه
 • 1395/11/7 پنجشنبه احراز رتبه برگزیده و شایسته تحسین برای دو اثر مرکز احیای اثار در هیجدهمین همایش کتاب سال حوزه
  انتخاب کتاب الصحابة الکرام با عنوان اثر برگزیده و همچنین کتاب مناط الاحکام با عنوان اثر شایسته تحسین را در هیجدهمین همایش کتاب سال حوزه به ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای احمد واعظی و مجموعه همکاران پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خصوصاً ریاست محترم پژوهشگاه جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای لک زایی و به صورت خاص به مجموعه همکاران، محققین و مصحّحین مرکز احیای آثار اسلامی تبریک می­گوییم.
انتشار کتاب اسداء الرغاب در آینده نزدیک
 • 1395/10/11 شنبه انتشار کتاب اسداء الرغاب در آینده نزدیک
  مدیرمحترم مرکز احیای اثار جناب حجة الاسلام دکتر اکبر اسد علیزاده : نظر به اتمام مراحل پایانی تحقیق و امور فنی کتاب اسداءالرغاب اثر علامه سیّد محمّد باقر کشمیری لکهنوی (رحمه الله)بزودی به زیور طبع آراسته می شود.
تودیع و معارفه
 • 1395/6/3 چهارشنبه تودیع و معارفه
  جناب حجه الاسلام و المسلمین دکتر لک زایی طی حکمی جناب حجه الاسلام والمسلمین اکبر اسد علیزاده عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی را به عنوان سرپرست مرکز احیای آثار اسلامی منصوب نموده ، واز زحمات جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای علی اوسط عبد العلی زاده (ناطقی) تقدیر و تشکر نمود.
تبریک به مناسبت برگزیده شدن کتاب «موسوعه شهید ثانی» در سی و دومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی
گذری کوتاه بر «موسوعه شهید ثانی»
 • 1393/11/19 يكشنبه گذری کوتاه بر «موسوعه شهید ثانی»
  موسوعة الشهید الثانی مشتمل بر 55 عنوان از آثار شهید است که به صورتى بدیع و دقیق طبق آخرین روش‏ها تحقیق و در قالب موسوعه در 30 جلد چاپ و منتشر شده است.
انتخاب کتاب «موسوعه شهید ثانی» به عنوان اثر برتر در سی و دومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی
معرفی مرکز میکرو فیلم نور
تصویری کمیاب از شیخ محمد قوچانی سنگلکی
 • 1393/3/5 دوشنبه تصویری کمیاب از شیخ محمد قوچانی سنگلکی
  شیخ محمد قوچانی سنگلکی از شاگردان آخوند ملا محمد کاظم خراسانی است که تقریرات درس آخوند را دو دوره تقریر نموده است و در آن از استادش در فلسفه ملا عبد الوهاب مایوانی تجلیل زیادی نموده است. وی از شیخ الشریعه دو اجازه دریافت کرده است و برخی از فضلاء قم اجازه وی از آخوند خراسانی را نیز دیده اند.
عید نوروز از نگاه شیخ محمد حسین کاشف الغطاء
متن گفتگوی منصور ابراهیمی محقق کتاب «الدر المنثور» از پژوهشگران مرکز احیاء آثار اسلامی با خبرگزاری حوزه
1 2

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 809
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما